Kdy a proč je dobré revidovat své pojištění

Ahoj přátelé z oblasti podnikání! Dnes se zaměříme na téma pojištění. Možná si říkáte, že máte všechno pod kontrolou a nemáte důvod své pojištění revidovat. Ale co když se vám něco stane, a vy najednou zjistíte, že vaše současné pojištění vám vůbec nepomáhá? V tomto článku se dozvíte, kdy a proč je dobré pravidelně revidovat své pojištění, abyste se vyhnuli zbytečným komplikacím. Tak dejme tomu společně!

1. „Neuhádnete, jaké riziko Vám hrozí!“

Kamenné obchody jsou dnes už raritou a když už je někde najdete, nemusí se jednat o tu nejvýhodnější možnost. Přesto lidé stále věří, že nakupovat v kamenné prodejně je bezpečnější než na internetu. Pokud však nakupujete na internetu bez rozmyslu, hrozí Vám mnohá nebezpečí.

 • Při platbě kartou si dávejte pozor na zabezpečení stránky. Pokud stránka nemá řádně zabezpečené přenosové protokoly SSL, je pravděpodobné, že se Vám může stát obětí útoku.
 • Zkoumejte společnosti a prodejce, u kterých nakupujete. Každá společnost má nějaký průzkum, hodnocení či reference od zákazníků.
 • Nikdy neplatíte předem. Vždy se snažte vybrat finanční produkt, kde platíte až po přijetí zboží.

Pokud chcete své finance spravovat efektivně, měli byste se naučit být více předvídaví. Rozmyslete si, k čemu Vám finance přesně slouží, jaké máte cíle a jaký máte příjem. Dále se snažte „patričně“ plánovat. Dělejte si pravidelně rozpočet na měsíc, pár týdnů dopředu a snažte se držet toho, co jste si naplánovali.

 • Nebojte se o peníze mluvit s rodinnými příslušníky nebo partnerem. Udělejte z Vašeho plánování finanční budoucnosti týmovou práci.
 • Neberte si půjčky „na dobrý úmysl“. Pokud si půjčujete, měli byste vždy zvažovat, ke čemu peníze opravdu potřebujete a zda by vám nebylo výhodnější na nějakou dobu utáhnout opasek a šetřit dále z vlastních příjmů.
 • Konzultujte svůj investiční plán s finančním poradcem.

2. „Když pojištění zastará, může to stát majetek“

Pojištění může být velmi užitečné, ale je důležité vědět, že když pojištění vyprší, může to mít vážné následky pro váš majetek. Pokud něco ztratíte nebo utrpíte škodu, a váš pojišťovací plán již neplatí, budete muset zaplatit škodu ze svého vlastního kapsy. Zde je několik tipů, jak zabránit ztrátě majetku, když pojištění vyprší:

 • Ujistěte se, že pojištění je vždy aktuální – pravidelně kontrolujte, kdy pojištění vyprší a zmocněnce na této skutečnosti informujte.
 • Přemýšlejte o uzavření nového pojištění před skončením stávajícího. Je to zajímavý nápad, pokud se snažíte zabránit ztrátě majetku.
 • Mějte dostatek prostředků na případnou náhradu škody ze svého majetku, pokud by pojištění zrovna nebylo aktivní.

Nakonec, nezapomeňte posoudit rizika a hodnoty, které máte pojistnému krytí. Pokud máte cennosti a majetek, který by stál více než klasický pojistný limit, můžete přemýšlet o extra krytí. Nikdy není na škodu prostudovat vaše pojištění a připravit se na případné neplánované situace dopředu. Tak dostatečně mluvě si můžeme být jistí, že naše majetek je v dobrých rukách a pestřeji usínat, bez stresu o to co by se stalo kdyby…

3. „Vyhněte se nepříjemným překvapením, revizi svého pojištění téma pro Vás“

Pojištění je klíčové v každodenním životě, aby se vyhnuli nepříjemným překvapením v případě havárie, zdravotního problému, nebo jiné nenadálé události. Proto je důležité si pravidelně zkontrolovat pojištění a zjistit, zda máte dostatečnou ochranu. Zde je několik tipů, jak se vyhnout nepříjemným překvapením a být lépe připraveni v případě nečekané události:

– Zkontrolujte své pojištění: Zjistěte, kolik máte pojištěno své majetku a zdraví, abyste zjistili, zda máte potřebnou ochranu. Pokud máte nedostatečné pojištění, budete muset platit větší částku, pokud dojde k nějaké nehodě.
– Podívejte se na své finanční plány: Zkontrolujte, zda máte dostatečné finance na to, abyste si mohli dovolit prémie za pojištění. Pokud nemáte dostatečné zdroje, můžete upravit své životní náklady nebo si najít další zdroj příjmů.
– Zvažte doplňkové plány: Pokud máte zdravotní problémy nebo jste aktivní sportovec, doporučuje se vám zvážit doplňkové pojištění. Tato pojištění vám mohou poskytnout větší ochranu v případě, že se vyskytnou specifické potíže.

Všechny tyto body vám pomohou zvýšit vaši ochranu a připravenost v případě, že nastane nějaká nečekaná událost. Proto se ujistěte, že máte dostatečnou ochranu pro své majetky a zdraví, až taková situace nastane.

4. „Pochopení výhod časté revize pojištění“

Základní zásadou správného plánování vašich financí je být připraven na různé nečekané situace, jako jsou nehody, nemoci, ztráta zaměstnání nebo přírodní katastrofy. Proto byste měli být pravidelně obeznámeni s tím, jaké druhy pojistek máte a jak vám mohou pomoci.

Častou chybou lidí je mít platné pojistky, ale nedostatečně je aktualizovat. Proto je důležité pravidelně přezkoumat své pojištění, zejména v případě změn v vašem životě, jako jsou narození dětí, změna bydliště, významný nákup nebo prodej majetku, atd. V takových situacích je dobré posoudit, zda stávající pojistky stále plní vaše potřeby. Zvažte, zda potřebujete různé druhy pokrytí, jako je životní pojištění, pojištění domácnosti, cestovní pojištění, atd. Nenapadlo by vás, kolik peněz můžete ušetřit pouhou aktualizací svého pojištění? Ujistěte se, že vaše pojistné plány jsou pro vás stále účinné a odpovídají vašim aktuálním potřebám.

5. „Nepodceňujte nutnost revize pojištění“

Vyřízení pojištění může být třeba během života několikrát změněno. Změna místa bydliště, zvýšení příjmu, ztráta zaměstnání, narození dítěte, nebo koupě nového vozu jsou jen některé z mnoha situací, které mohou ovlivnit výši pojistného plnění. Proto doporučuji pravidelně revidovat své pojištění a přizpůsobovat je aktuálnímu životnímu stylu a potřebám.

Můžete začít tím, že zhodnotíte základní druhy pojištění, které máte sjednány, jako je například životní a majetkové pojištění. Zkontrolujte, zda jsou pojistné částky dostatečné a zda splňují vaše aktuální potřeby. Pokud máte již sjednané pojištění delší dobu, zvažte, zda není vhodné změnit pojišťovnu a riskovat tak úsporu několika desetitisíc korun. Nezapomeňte také na budoucnost a zvažte možnost sjednání doplňkového penzijního připojištění či připojištění pro případ, že nebudete v důchodu schopni si vydělat dostatečné množství peněz.

6. „Proč časem nutně neschopnost životních pojištění narůstá“

Je důležité si uvědomit, že životní pojištění není statická záležitost. I když vám pojišťovna nabídne smlouvu s výhodnými podmínkami, jejich hodnota se může v čase měnit. A to, co dnes vypadá jako dobrá investice, se může snadno stát ztrátovou pozicí v budoucnu.

Jedním z důvodů, proč se hodnota životního pojištění může snížit, je inflace. Pokud máte například sjednanou pojistnou částku v hodnotě 500 000 Kč a inflace každý rok činí 2 %, bude z vašeho pojistného částka 510 000 Kč. Pokud bude ale inflace vyšší, může se stát, že vaše pojistné částka bude mnohem méně, než byste si představovali.

 • TIP: Sledujte hodnotu svého životního pojištění a průběžně ji přizpůsobujte inflaci.
 • TIP: Když sjednáváte novou smlouvu, pečlivě zvažte, zda vám bude pojištění stačit i v případě, že se hodnota oslabí.

7. „Nenechte předsudky ucpat vám oči, když revidujete své pojištění“

7.

Pojištění je důležitou součástí finančního plánování. Avšak, pokud jste již několik let věrní stejné pojišťovně, mohou vaše předsudky bránit těm nejlepším rozhodnutím. Proto je důležité pravidelně revidovat vaše pojištění a ujistit se, že máte nejen nejlepší cenu, ale také nejlepší krytí.

Mějte na paměti, že nejlevnější pojištění nemusí nutně být nejlepší. Možná byste se měli zvážit získání většího krytí, aby vás vážná nemoc nebo škoda na majetku neuvrhla do finančních problémů. Také byste měli zvážit přizpůsobení svého pojištění vašim aktuálním potřebám, jako například změna pojištění auta v závislosti na stáří vašeho vozu.

 • Důkladně zvažte, zda máte nejlepší možné krytí pro vaše potřeby
 • Porovnejte si ceny od různých pojišťoven
 • Nejlepší cena nemusí nutně znamenat nejlepší pojištění – zvažte vaše potřeby
 • Přizpůsobte své pojištění vaším aktuálním potřebám

8. „Proč a jak zvládnout re-pojištění domácnosti“

Re-pojištění domácnosti je důležité pro každého majitele domu nebo bytu. Možná jste již slyšeli o re-pojištění, ale nevíte, co to přesně znamená a proč je pro vás důležité. Zde je pár důvodů, proč byste měli zvážit re-pojištění své domácnosti a jak na to.

Proč byste měli zvážit re-pojištění domácnosti? Jednoduše řečeno, když vytvoříte pojištění na vaše domácí věci nebo majetek, stanovíte částku, kterou by pojišťovna měla uhradit v případě ztráty nebo poškození. Nicméně, předpokládejme že po několika letech zjistíte, že stejně jako hodnota vašich majetkových položek, i cena nahrazení těchto položek vzrostla. V takovém případě vás bude stát obnova věcí více než to, co jste si původně pojistili. Zde vstupuje do hry re-pojištění, což znamená, že navýšíte částku, se kterou má být váš majetek pojištěn, aby byla pokryta současná cena vašich položek. Stejně jako u původního pojištění musí být však cena nových položek odhadnuta správně.

Jak na to? Když se rozhodnete udělat re-pojištění, kontaktujte svou pojišťovnu a požádejte o aktualizaci informací o vašem majetku. Bylo by dobré zkontrolovat si své smlouvy a dokumenty, abyste věděli, jakou částku máte pojistěnou, a aby bylo možné tuto částku aktualizovat. Podívejte se také na své pojistné podmínky a zjistěte, zda je re-pojištění součástí smlouvy. Pokud v tom budete mít problém, neváhejte se zeptat svého pojišťovacího zástupce nebo finančního poradce, který by vám mohl poskytnout užitečné informace k re-pojištění.

Ujistěte se, že nejste podpojištěni, aby vám při případné nehodě vznikla zbytečná nejistota. Je důležité být dobře informovaný a schopen přizpůsobit se situaci, abyste zajistili optimální ochranu a pokryli všechny své potřeby, pokud se rozhodnete pro re-pojištění domácnosti.

9. „Průzkum: Mnoho lidí v Česku neví, jaké pojištění potřebuje“

Je zajímavé, jak mnoho lidí v Česku neví, jaké pojištění potřebuje. Průzkum ukázal, že až 60% lidí nemá povědomí o tom, jaké pojištění by si měli uzavřít. Bohužel, to může mít pro ně velké následky v případě nečekaných událostí, jako je například ztráta práce, vážná nemoc, úraz nebo dokonce smrt. Proto je důležité si uvědomit, jaké pojištění potřebujeme a jaké jsou naše možnosti.

Abychom se vyhnuli komplikacím, je důležité věnovat pozornost své finanční situaci a zvažovat vhodné pojištění. Jedním z nejdůležitějších pojištění je zdravotní pojištění, které je v Česku povinné. Avšak existuje mnoho dalších pojištění, jako jsou například životní pojištění, úrazové pojištění, pojištění majetku, firemní pojištění a mnoho dalších. Proto je důležité hledat informace a poradit se s odborníky, abychom si mohli uzavřít správné pojištění pro nás a naše rodiny.

10. „Jaké možnosti mám, aby zajistily vysoké krytí mé rodiny

Jakýkoliv příběh, který jste někdy slyšeli o neštěstí, může se snadno stát i vaším příběhem. Pokud máte rodinu, je důležité zajistit pro ni adekvátní finanční krytí v případě nečekaných událostí jako jsou smrt, vážné onemocnění nebo úraz. Následující jsou některé z možností, které můžete zvážit pro zajistění vysokého krytí vaší rodiny:

 • Životní pojištění – Životní pojištění může zahrnovat různé druhy krytí jako smrt, trvalé postižení nebo vážné onemocnění. Pokud náhle zemřete nebo onemocníte, pojišťovna vám vyplatí peníze na pokrytí nákladů vaší rodiny. Pokud jste hlavním živitelem rodiny, je důležité mít životní pojištění, abyste si zajistili, že vaše rodina bude mít dostatek finančních prostředků, když vás již nebude.
 • Pojištění invalidity – Pokud se ocitnete v situaci, kdy již nejste schopni pracovat kvůli vážnému onemocnění nebo úrazu, může vám pojištění invalidity pomoci s pokrytím vašich výdajů. Existují různé druhy pojištění invalidity k dispozici a mohou zahrnovat různé krytí a výplaty peněz.
 • Vyšší zdravotní pojištění – Pokud si zakoupíte vyšší zdravotní pojištění, budete mít přístup k lepšímu zdravotnímu ošetření při vážných onemocněních nebo úrazech. Vyšší zdravotní pojištění může zahrnovat prémiový balíček s dalšími službami jako jsou ambulance, hospitalizace a další lékařské zákroky.
 • Záchranný fond – Záchranný fond vám může pomoci s finanční krytím v případě, že náhle ztratíte svou práci nebo vám nastane jiná finanční krize. Můžete zvažovat uložení peněz na nouzový účet nebo investování do akcií a obligací, které vám mohou nabídnout vyšší výnos, pokud jste ochotni s riskovat.

Pamatujte, že každý má jiné zdroje příjmů a rodinné závazky, které je třeba zohlednit při plánování finanční krytí. Důležité je však začít plánovat co nejdříve, aby byla vaše rodina chráněna proti neočekávaným událostem. Pokud se potřebujete poradit nebo získat další informace o finančním krytí vaší rodiny, obraťte se na finančního poradce, který vám pomůže sestavit vhodný finanční plán.

A tak jsme se dnes podívali na to, proč je dobré revidovat své pojištění a kdy je ten správný čas na to. Doufáme, že jsme Vám poskytli cenné rady a návody, jak na to. Nezapomeňte, že správně nastavené pojištění může být vaší záchranou v těžkých chvílích a může ušetřit mnoho nepříjemností i financí. Naše rada je, abyste své pojištění nezanedbávali a pravidelně se o něj starali. Navštivte svého pojistitele a zkontrolujte, zda máte vše nastavené správně. Až přijde den, kdy budete potřebovat pomoc, budete vděční, že jste měli to správné pojištění a že jste se o něj starali.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *